Все для весілля Популярні українські весільні традиції

Все для весілля. Які є українські весільні традиції та обряди. Символи на весілля.

Популярні українські весільні традиції

Популярні українські весільні традиції

Україна багата своїми давніми традиціями і обрядами, які супроводжували одруження. Незважаючи на роки, століття, а, можливо, і тисячоліття, багато з них збереглися до цих пір. 

 

Напевно, на всіх слов'янських весіллях можна почути крики «Гірко!». Ця давня традиція пов'язана з тим, що в давнину наречена підходила з підносом до гостя, на який він клав подарунок або гроші і випивав чарку горілки, після чого говорив «Гірко!» В підтвердженні того, що він випив саме горілку. Потім він по-дружньому цілував молоду. Поступово «Гірко!» Переросло в жартівливий заклик молодят до поцілунків. 

 

Чимало українських весільних традицій пов'язані з таким атрибутом, як рушник. Раніше він складав більшу частину приданого нареченої. Крім того, було прийнято дарувати кожному гостю рушник, який наречена вишивала власноруч. 

 

Його також використовували на вінчанні, коли молоді ставали на нього під час обряду. А рушником і короваєм батьки зустрічали молодят перед весільним банкетом. 

 

До речі, коровай також має глибокий символічний зміст і бере участь у багатьох давніх обрядах. Наречений і наречена по черзі повинні відкусити від нього шматок. У кого він виявиться більше, той, згідно приймете, і буде господарем в будинку. Наприкінці святкового застілля коровай розрізають на частини і роздають усім гостям, щоб кожен з них забрав собі шматочок радості і щастя. 

 

На багатьох українських весіллях досі часто виконують звичай під назвою «Чоботи». Суть полягає в тому, що зять знімає з тещі старе взуття, символічно миє ноги і одягає нові красиві туфлі. Потім вони разом танцюють швидкий танець, щоб перевірити, підійшла чи взування. Таким чином наречений висловлює свою любов і повагу до матері нареченої. 

 

Ще одна стародавня українська весільна традиція - «розплітання нареченої». У давнину в кінці весілля з дівчини знімали вінок зі стрічками, розплітали косу і пов'язували хустку. Це символізувало її перехід від дівоцтва до нової заміжнє життя. Сьогодні свекруха або наречений знімає з нареченої фату і замість неї пов'язує хустку. Потім молода танцює з кожною з незаміжніх дівчат прикладаючи до її голови фату і бажаючи їм тим самим швидкого заміжжя. 

 

У кожному регіоні нашої країни існують свої весільні традиції, кожна з яких по-своєму цікава і цінна. Весілля, витримана в національному стилі з використанням подібних звичаїв, миє стати яскравим, незабутнім святом.

[ 1 ]








Web www.bashtanka.info
Google
загрузка...
ЭТО ИНТЕРЕСНО!
Loading...
А знаете ли Вы?